Одржано регионално такмичење ученика средњих школа из социологије

Вести  ::  понедељак, 20.03.2017.  ::   Галеријa

Регионално такмичење ученика средњих школа из социологије, са темом „Друштвени проблеми и друштвене промене“, одржано је 18. марта 2017. године на Филозофском факултету у Нишу, у организацији Српског соцолошког друштва и Департмана за социологију Филозофског факултета у Нишу. Такмичење су отворили у име организатора асистент са Департмана за социологију Јелена Божиловић и продекан др Драган Тодоровић. Између 24 пријављена кандидата из региона југоисточне Србије, трочлани жири са Департмана за социологију (у саставу проф. др Драгана Захаријевски, проф. др Данијела Гавриловић и асистент Немања Крстић) изабрао је десет најбољих радова и позвао њихове ауторе да их усмено представе. Учесницима је на располагању било десет минута за презентацију, након чега су чланови жирија коментарисали наступ и постављали питања такмичарима. На крају такмичења, након сумирања оцена, прочитана су имена три најбоља такмичара, који су изборили место на овогодишњем републичком такмичењу у Београду. То су: Ана Христов (рад „Појам и аспекти глобализације“) из Гимназије „Бора Станковић“ из Ниша, Јана Ивановић (рад „Проблеми у друштву – сиромаштво у Србији“) из Економске школе у Нишу и Тијана Костић (рад „Социјалнопатолошке појаве: криминал“) из Гимназије „Светозар Марковић“ из Ниша).

Свим учесницима подељена су сведочанства о учешћу на такмичењу, а најбољима и посебне дипломе. Уз признања, средњошколцима и њиховим наставницима уручени су и комплети најновије социолошке литературе, дар Департмана за социологију и Филозофског факултета у Нишу.