Још једна промотивна радионица Департмана за француски језик и књижевност

Факултетска дешавања  ::  четвртак, 03.05.2018.  ::   Галеријa

У понедељак, 30. априла, сарадници Департмана за француски језик и књижевност Стефан Здравковић и Вања Цветковић одржали су још један промотивни час француског језика, књижевности и културе, овога пута у гимназији „Бора Станковић“ у Нишу. Радионици је присуствовао велики број заинтересованих ученика свих разреда који су живо учествовали у активностима.

То је била одлична прилика да се нишки гимназијалци додатно упознају са богатим културно-историјским наслеђем Француске, али и да им се представе предмети студијског програма Француског језика и књижевности који омогућавају стицање једног таквог шароликог знања. На тај начин су ученици млађих разреда били позвани да се кроз неку годину определе за студије француског језика и књижевности на Филозофском факултету у Нишу, док су међу матурантима охрабрени они који су још увек неодлучни о избору факултета, те додатно мотивисани да донесу праву одлуку.