Студенти из Русије учили српски на Филозофском факултету

Факултетска дешавања  ::  уторак, 03.04.2018.  ::   Галеријa

И ове године студенти Државног технолошког универзитета „В. Г. Шухов“  из Белгорода боравили су на Универзитету у Нишу у оквиру међууниверзитетске сарадње. Поред стручне праксе, коју су обављали на факултетима нишког универзитета (Електронском, Машинском, Грађевинско-архитетонском, Економском, Филозофском и Факултету заштите на раду), за њих је организован и курс српског језика у оквиру Центра за српски језик као страни и нематерњи Филозофског факултета.

Двадесет троје студената, од којих је већина учи српски језик на почетном нивоу, током три недеље имало је теоријску и практичну наставу српског.  На крају курса студенти су добили сертификате о похађању наставе, а седморо њих положило је испит и добило сертификат о познавању српског језика нивоу А1, односно А2.