Студенти Србистике на представи Народног позоришта у Београду

Вести  ::  петак, 25.11.2016.  ::   Галеријa

Група студената четврте године Основних академских студија Србистике, која се у овом семестру определила за похађање наставе из изборног предмета Епски свет и модерна драмска свест, посетила је 20. новембра Народно позориште у Београду и том приликом погледала представу Хасанагиница у режији Јагоша Марковића, на текст Љубомира Симовића. Циљ ове посете је унапређење универзитетске наставе којем тежи Филозофски факултет у Нишу. У организацији предметног наставника са Департмана за српску и компаративну књижевност, доц. др Јелене Јовановић, целодневни излет у Београду употпуниле су и посете Музеју Иве Андрића и Легату Паје Јовановића. Студенти су обишли и Народну библиотеку Србије, споменик Милораду Павићу, као и Вуков и Доситејев гроб у порти Саборне цркве. Поред студената, предметног наставника и асистента – доц. др Јелене Јовановић и Јелене Младеновић, на пут су кренуле и проф. др Снежана Милосављевић Милић и асистент Мирјана Бојанић Ћирковић.