Семинар за наставнике из Македоније

Вести  ::  уторак, 08.12.2015.  ::   Галеријa

Током протеклог викенда, 5. и 6. децембра 2015, на Филозофском факултету одржан је Семинар за стручно усавршавање из области српског језика наставника који раде у Mакедонији у одељењима са наставом на српском. Стручни део семинара организовали су и реализовали наставници и сарадници Департмана за српски језик и Департмана за српску и компаративну књижевност, а учесници су били наставници различитих предмета који држе наставу на српском језику у ОШ „Св. Кирил и Методиј” у Кучевишту и сарадници Културно-информативног центра Срба у Македонији „Спона” из Скопља. Ово је пилот-пројекат којим се желело сагледати стање у настави српског у окружењу македонског језика, потешкоће са којима се сусрећу наставници и ученици и конкретни видови помоћи које наставници, сарадници и студенти србистике са нашег факултета могу понудити српским заједницама у Македонији.