Oдржано вече бугарске поезије и песме

Вести  ::  среда, 02.12.2015.  ::   Галеријa

У петак, 27. новембра 2015. године, на Филозофском факултеу Нишу, одржано је вече бугарске поезије и песме под називом Звуци Балкана. Лекторка бугарског језика на Филозофском факултету у Нишу, Валерија Тодорва, била је главни организатор манифестације и захваљујући њој су студенти, који уче бугарски језик, учествовали у извођењу прелепих бугарских народних песама.

Током вечери студенти су певали изворне и популарне бугарске песме као што су Лиляно моме, Пустоно лудо и младо, Обич, Седнало е Джоре Дос, Ерген Деда, Хубава си моя горо, а све то уз пратњу музике. Говорили су и стихове познатих бугарских песама Калиопа, Потомка, Две хубави очи, Аз иска да те помня все така итд.

Многобројна публика, у којој су били грађани, професори и студенти Филозофског факултета у Нишу, имала је још једну прилику да ужива у предивној вечери бугарске поезије и песме.