Књижевно дружење „Бате ће се жени у село сас један падеж!"

Факултетска дешавања  ::  уторак, 09.11.2021.  ::   Галеријa  ::   Прилози

У организацији Департмана за србистику, на Филозофском факултету у Нишу ће 16. новембра 2021. године (уторак) у амфитеатру 21 од 12.15 сати у оквиру догађаја Бате ће се жени у село сас један падеж бити представљена поезија на дијалекту Власте Н. Ценића. Домаћин овог књижевног дружења је проф. др Данијела Костадиновић, а учесници догађаја су и: нишки глумци Ивана Недовић, Мирољуб Недовић, Александар Михаиловић и Даворин Динић, народни уметници Филип и Лаки Савић из Сврљига, књижевница Виолета Јовић, те ученици и наставници ОШ „Вук Караџић” из Дољевца.

У складу са актуелним противепидемијским мерама, максимални број присутних је 50. Сви заинтересовани треба да пошаљу пријаву на електронску адресу најкасније до 15. новембра у 16 часова. У тексту мејла потребно је навести име и презиме. Приликом пријављивања средњошколци треба да нагласе разред, назив и место школе, студенти треба да напишу студијски програм који похађају и годину студија, а наставници треба да пошаљу податак о школи у којој раде.

Прилози