Предавачи са Универзитета Џорџ Мејсон гости Филозофског факултета

Факултетска дешавања  ::  уторак, 19.10.2021.  ::   Галеријa  ::   Прилози

У периоду од 18. до 20. октобра на Филозофском факултету се одржава серија предавања и радионица на тему решавања (међугрупних) конфликата. Реализују их наставници и сарадници Џорџ Мејсон Универзитета из САД-а: проф. др Карина Коростелина, проф. др Борислава Манојловић, проф. др Џулијет Шид (Juliette Shedd) и Мајкл Свигарт (Michael Sweigart). Предавачи припадају Картер школи (Carter School - Peace and Conflict resolution (https://carterschool.gmu.edu/)). овог универзитета, која је најпознатија институција у САД када су у питању научна истраживања решавања међугрупних конфликата.

Ова серија предавања и радионица организована је у оквиру пројекта Tolerance Promotion and Conflict Resolution: Teaching and Practice, који Филозофски факултет реализује у сарадњи са Џорџ Мејсон Универзитетом и који финансира влада Сједињених Америчких Држава.