Посета амбасадора Египта Филозофском факултету

Вести  ::  уторак, 22.06.2021.  ::   Галеријa

Дана 18. јуна 2021. године, амбасадор Египта у Србији Амр Алгувељи боравио је у званичној посети Филозофском факултету у Нишу где се састао са деканицом, проф. др Наталијом Јовановић, и управником Департмана за француски језик и књижевност, проф. др Иваном Јовановићем. С обзиром на то да Његова Екселенција председава Мрежом франкофоних амбасада у Србији, разговарало се на тему подршке промотивним активностима које имају за циљ побољшање статуса француског језика у сектору основног и средњег образовања у нашој земљи, али и о могућностима реализације наставничких и студентских размена између египатских и франкофоних високошколских установа и Филозофског факултета. Било је речи и о могућностима ангажовања стручњака из области језика струке и методике наставе француског као страног језика као и о подршци мрежи наставника француског језика у Србији. Посебно интересовање исказано је за отварањем летората за арапски језик који би био финансиран средствима Владе Египта. У септембру месецу најављена је посета делегације Мреже франкофоних амбасада Нишу и Филозофском факултету током које ће се разговарати о другим важним пројектима из области образовања и науке као и о могућностима обављања студентских стручних пракси у франкофоним амбасадама и компанијама које послују у Србији.