Велико интересовање за предавања о филозофији за децу

Факултетска дешавања  ::  понедељак, 03.06.2019.  ::   Галеријa  ::   Видео

Професорка Даниела Ками са Института за филозофију у Грацу била је у току прошле седмице гост Департмана за филозофију. У оквиру Универзитета у Грацу, професорка води и Институт филозофије за децу, и светски је признати стручњак за ту област филозофије и образовања.  Један јако занимљив видео о раду Института и методи коју професорка Ками примењује у бављењу филозофијом са децом можете погледати испод овог текста:

Професорка Ками је одржала два предавања и једну радионицу као уводни семинар о филозофији за децу. На том семинару она је поделила своје широко знање и драгоцено искуство из ове области са студентима али и наставницима и сарадницима Департмана за филозофију. Теме о којима се говорило и вештине којима је радионица била посвећена веома су важне за све оне који се баве или ће се бавити наставом филозофије.

Посета професорке Ками Филозофском факултету реализована је у оквиру CEEPUS пројекта „Филозофија и интердисциплинарност“.

У прилогу можете погледати неколико слика са овог заиста занимљивог семинара.

Видео прилог