Извештај о регионалном такмичењу ученика средњих школа из социологије

Факултетска дешавања  ::  уторак, 12.03.2019.  ::   Галеријa

Регионално такмичење ученика средњих школа из социологије у Нишу одржано је 9. марта 2019. године, с почетком у 11:00h на Филозофском факултету (просторија 434). На такмичење се пријавило 33 ученика из региона, а комисија је одабрала 8 најбољих радова који су овом приликом представљени. Kомисија је била у следећем саставу:

1. Проф. др Бранислав Стевановић
  2. Доц. др Јелена Петковић
  3. Асистент др Јелена Божиловић

Након представљања свих радова и већања комисије, одлучено је да прва три места освоје, и тиме се квалификују за републичко такмичење, следећи ученици:

Име и презиме Назив рада  Назив школе
 Анђела Величковић “Нови медији и комуникација код ученика средњих школа” Хемијско-технолошка школа, Врање
 Јулија Пешић “Рок култура” Средња школа „Никета Ремезијански“, Бела Паланка
 Kатарина Милојковић “Потрошачи као марионете у рукама брендова” Гимназија „9. Мај”, Ниш

Такмичење је протекло регуларно. Свим такмичарима додељено је сведочанство о учешћу, док су победницима поред сведочанстава уручене и дипломе. Осим тога, сваки ученик и сви професори добили су пакет са књигама, као поклон од стране Филозофског факултета у Нишу и Департмана за социологију.

Такмичари који су учествовали на регионалном такмичењу ученика средњих школа из социологије у Нишу су:

1. Јана Станковић, „Kултура Рома” (Ниш, Гимназија „Светозар Марковић“);
  2. Бранислава Бранковић, “Неофолк култура – култура забаве и спектакла” (Свилајнац, Пољопривредно-ветеринарска школа са Домом ученика „Свиљнац“);
  3. Немања Митић, “Поткултура скинхеда” (Бабушница, Средња школа);
  4. Kатарина Милојковић, “Потрошачи као марионете у рукама брендова” (Ниш, Гиманзија „9. Мај”);
  5. Анђела Величковић, “Нови медији и комуникација код ученика средњих школа” (Врање, Хемијско-технолошка школа);
  6. Јулија Пешић, “Рок култура” (Бела Паланка, Средња школа „Никета Ремезијански“);
  7. Вања Видић, „Снобизам у моди као изазов културе савременог друштва” (Неготин, Неготинска гимназија);
  8. Сава Миливојевић, „Kритика савременог друштва кроз поткултуру репа и хип хопа” (Ниш, Гиманзија „9. Мај”).

У Нишу 11.03.2019.
асистент Александра Николајевић,