Додела награда најуспешнијим такмичарима

Факултетска дешавања  ::  четвртак, 24.05.2018.  ::   Галеријa

Поводом Дана Светих Ћирила и Методија и словенске писмености, у среду 23. маја 2018. године, организована је свечана додела плакета учесницима такмичења из српског језика, одржаног на Филозофском факултету у Нишу. Најбољи такмичари добили  су и награде.

Првопласирана ученица Дијана Марковић (Прва нишка гимназија Стеван Сремац) ослобођена је плаћања пријемног испита и припремне наставе приликом конкурисања за упис на Основне академске студије Србистике. За освојено друго место, Јована Ковачевић (Прва нишка гимназија Стеван Сремац) ослобођена је плаћања пријемног испита. Ученику Немањи Тимотијевићу (Прва нишка гимназија Стеван Сремац) припало је треће место и он је ослобођен плаћања припремне наставе.

Такмичарима је награде и плакете уручила управница Департмана за српски језик проф. др Мирјана Илић.