Хуманитарна акција студената Департмана за руски језик и књижевност

Студентске активности  ::  четвртак, 28.12.2017.  ::   Галеријa

На иницијативу студената Департмана за руски језик и књижевност и уз подршку наставника и сарадника Департмана, као и Канцеларије за развој каријере и подршку студената Филозофског факултета, одржана је представа хуманитарног карактера у Дому за незбринуту децу „Душко Радовић“. Студенти Анђелка Оровић, Даница Радовановић, Ивана Јовановић, Младен Младеновић, Јасна Стојановић, Наташа Ђорђевић, Милена Максимовић и Миљана Младеновић су уз помоћ лектора за руски језик Олге Трапезникове смислили и припремили новогодишњу представу како би топлину и радост новогодишњих празника поделили са онима којима је то најпотребније.

Осим тога, како истичу инцијатори, ово је била одлична прилика и да се деци из дома „Душко Радовић“ на забаван начин приближи руски језик и култура, а реакцијама су, кажу, више него задовољни. Због тога су сви сагласни да оваквих активности треба да буде што више.