Студенткиња Филозофског факултета освојила прво место на националном такмичењу за франкофону песму

Вести  ::  понедељак, 27.03.2017.

Студент Мастер академских студија француског језика и књижевности на Филозофском факултету у Нишу, Јована Ђорђевић, освојила је прво место у финалу националног такмичења за франкофону песму које се по традицији одржава у Нишу.

Јована се такмичила у категорији сениора певајући песму Шарла Азнавура La Bohème. Такмичење се организује уз подршку Француског института у Србији и Студентског културног центра.

Овогодишњи жири чинили су: амбасадор Републике Француске у Србији, госпођа Кристин Моро, амбасадор Канаде у Републици Србији, Филип Пинингтон, градоначелник Ниша, Дарко Булатовић, фронтмен групе Галија, Ненад Милосављевић и деканица Факултета уметности у Нишу, Сузана Костић.