Институт Конфуције донирао опрему Филозофском факултету

Вести  ::  субота, 18.03.2017.  ::   Галеријa

Институт за учење и промоцију кинеског језика и културе Конфуције донирао је Филозофском факултету у Нишу пројектор и мини-линију који су намењени за учење кинеског, али и других језика у овој високошколској установи.

Директор Института др Радосав Пушић истакао је да је овај поклон знак захвалности за досадашњу сарадњу, јер је кинески један од језика који се факултативно изучава на Факултету, и додао да се нада будућим заједничким активностима.

Деканица Филозофског факултета у Нишу проф. др Наталија Јовановић захвалила се на поклону и том приликом рекла да је пријатно изненађена бројем студената који желе да уче кинески, те да ће ова сарадња засигурно бити још јача у будућности. Она је додала да ће опрема свакако много значити студентима који изучавају стране језике на овом факултету.

Присутни су приликом свечаног уручења опреме имали прилику и да чују неколико песама на кинеском језику које су извели студенти Филозофског факултета.