O Филозофскoм факултету на сајту америчког универзитета Клемсон

Вести  ::  петак, 02.09.2016.

На сајту америчког универзитета Клемсон (Јужна Каролина, САД) објављен је ауторски чланак Џесике Колинс, Фулбрајтове стипендисткиње, која је у току 2015/16 школске године боравила на Департману за англистику нашег факултета.

Као свршени студент (алумна) Универзитета Клемсон, у оквиру својих активности на Филозофском факултету Џесика Колинс је, између осталог, организовала пројекат са студентима Универзитета Клемсон који су слушали семестар на Факултету политичких наука у Београду и студентима англистике.

Пројекат, који је подржала Америчка амбасада у Београду, подразумевао је сарадњу америчких и нишких студената приликом писања истраживачког есеја на заједничку тему, али и дружење, упознавање и размену искустава.

Било је то драгоцено искуство на више нивоа (академском, културолошком, личном) како за америчке тако и за студенте нашег факултета.

Очекује се да један од исхода овог пројекта буде и публикација која ће садржати све есеје.

Више о пројекту можете сазнати у чланку Џесике Колине на веб-адреси:

About the Faculty of Philosophy on the site of the American university Clemson

Jessica Collins, Fulbright scholar who spent the 2015/16 academic year at the English Department, Faculty of Philosophy, University of Nis, published an article on the site of the American university Clemson.

As an alumna of Clemson University (USA), Jessica Collins organized a project connecting the students of Clemson University, who were spending a semester at the Faculty of Political Sciences, University of Belgrade, and the students of the English Department, Faculty of Philosophy, University of Nis.

The project, supported by the US Embassy in Belgrade, focused on the cooperation of the American and Nis students while writing a research paper on a common issue, as well as spending time together, hanging out, exchanging experiences.

It was a valuable experience on different levels – academically, culturally, personally – both for the American and the Nis students.

A publication, containing all the essays done within the project, is expected as one of the outcomes of the project.

You can read more about the project in Jessica Collins’ article on: