Недеља студената Универзитета у Нишу

Вести  ::  четвртак, 17.03.2016.

Dan studenata Univerziteta u Nišu, koji se tradicionalno obeležava 22.marta, ove godine će imati i niz pratećih aktivnosti tokom cele nedelje.

U periodu od 20. do 26.marta, biće organizovan veliki broj radionica, tribina, predavanja, kulturno-umetničkih događaja i sportskih takmičenja. Pored toga, predviđene su i izložbe radova studenata sa Fakulteta umetnosti i Građevinsko-arhitektonskog fakulteta, kao i simulacija suđenja studenata Pravnog fakulteta.

Organizatori navode da je veoma važno održavati tradiciju obeležavanja 22. marta kao Dana studenata.

„Ovaj dan je u prošlosti objedinjavao sve studente i bio je jedan od važnijih datuma koji su se obeležavali u Nišu. Vremenom je došlo do smanjenja značaja tog datuma, pa sad većina studenata Univerziteta u Nišu verovatno i ne zna da je to njihov datum.“ kaže Milan Videnović, predsednik Studentskog parlamenta Univerziteta u Nišu.

Cilj je da se Nedelja studenata uspostavi kao događaj koji će se obeležavati i narednih godina, a da 22.mart tradicionalno i ubuduće zauzima centralno mesto.

„Naša ideja nije samo da studenti u Nišu ponovo znaju koji je njihov dan, već i da uradimo nešto više od svih svojih prethodnika. Nama su prethodnici obeležavanje ovog dana ostavili u amanet i na nama je ne samo da ga obeležavamo, već da učinimo i nešto više kako bismo postavili nove zadatke generacijama koje dolaze posle nas.“ dodaje Videnović.

Nedelju studenata organizuje Studentski parlament Univerziteta u Nišu, a partneri su: Studentski kulturni centar (SKC), Univerzitetski sportski savez, Savez studenata Univerziteta u Nišu, Psihološko savetovalište, Kapital magazin, Studentski dnevni list (SDL), AEGEE, Aiesec, Best, Niš Greeters servis, Privredna komora Niš, SKONUS, Univerzitet u Nišu, Kancelarija za mlade, NiCAT, kao i svi studentski parlamenti.

Generalni medijski partner Nedelje studenata je Kapital magazin.

Raspored dogadjaja :

Недеља, 20. март

- од 9 до 19 часова:

Традиционални турнир Универзитетског спортског савеза Ниша поводом обележавања Дана студената, место одржавања ОШ Душко Радовић или ОШ Свети Сава. Учествује 14 до 16 факултета и виших школа и такмичиће се у:

- малом фудбалу

- баскету

- одбојци

- шаху

- стоном тенису

- тенису

- атлетика (трка на 100 м, можда још нека дисциплина)

Понедељак, 21. март

- од 12 до 14 часова:

- Промоција Недеље студената на Тргу краља Милана

- Отварање изложбе радова студената са Грађевинско-Архитектонског факултета, која ће трајати од 21. до 25. марта (Хол Универзитета)

- Отварање изложбе радова студената са Факултета уметности, која ће трајати од 21. До 25. марта (Галерија Универзитетске библиотеке)

- од 14 до 15 часова:

Дебата на тему „Да ли млађи од 18 година треба да имају право гласа“ (Свечана сала Универзитета)

- од 15 до 16:15 часова:

Симулација суђења на тему „Нужна одбрана“ (Свечана сала Универзитета)

Уторак, 22. март

- од 11 до 16 часова сајам студентских и омладинских организација.

- од 14 до 16 часова:

Централна прослава Дана студената (Свечана сала Универзитета)

- од 20 до 22 часа:

Традиционални хуманитарни концерт Академског фолклорног ансамбла ОРО СКЦ-а Ниш, у Дому Војске Србије у Нишу. Прикупљена средства намењена су НУРДОР-у.

- од 21 до 22,30 часова

Представа Академског позоришта СКЦ-а Ниш „Београдска трилогија“, у Камерној сали Академског позоришта СКЦ-а Ниш.

Среда 23. март

- Попуст на чланарину Универзитске библиотеке током целог дана, промотивна цена чланарине износиће 300 динара.

- од 14 до 15:30 часова:

Предавање Психолошког саветовалишта СКЦ-а Ниш на тему „Смисао живота из угла хуманистичке психологије“, предавач Иван Анђелковић психолог и психотерапеут.

- од 15:30 до 16:15 часова:

Представљање програма „У-Ни праксе“ Града Ниша и Универзитета у Нишу (Сала број 8)

Четвртак 24. март

-од 12 до 14 часова:

Капитал магазин, трибина на тему „Одлива мозгова“

- Дан отворених врата свих Студентских парламената Универзитета у Нишу

- од 14 до 15 часова:

Радионица СДЛ-а на тему "Основе online новинарства"

- од 15 до 16 часова:

Радионица AIESEC-a " Лидерство и значај неформалног образовања"

- од 16 до 17 часова:

Презентација Aegee-a под називом "Проведи лето свог живота - Summer University"

- од 17 до 18 часова:

Презентација организације Best "Best кроз тимски рад"

- од 21 до 22 часа:

Представа Академског позоришта СКЦ-а Ниш „ФТ1П“, у Камерној сали Академског позоришта СКЦ-а Ниш.

Петак 25. март

- од 12 до 13 часова презентација менаџера кластера NiCAT Горана Младеновића

- од 13 до 14 часова презентација фирме "Advanced security Technologies"

- од 12 до 14 часова:

Излет кроз Нишку тврђаву у организацији Niš Greeters servisа.

Субота 26. март

-од 14 до 17 часова:

Округли сто студентских и омладинских организација на тему „Млади у Нишу“