Захвалнице за студенте комуникологије и новинарства за допринос фестивалу Позоришта лутака

Вести  ::  среда, 23.12.2015.

Сарадња која је између Филозофског факултета и Позоришта лутака у Нишу започела пре годину дана потписивањем споразума, сада је потврђена и у пракси. Управа позоришта је студентима комуникологије и новинарства поверила бригу о прес центру 46. фестивала професионалних позоришта лутака Србије који је одржан у Нишу, а према речима директорке нишког луткарског позоришта Иване Савић и портпарола Зорице Филиповић, студенти су то поверење итекако оправдали.

Они су током четири дана трајања фестивала неуморно писали, снимали, фотографисали и промовисали фестивал што им је, истичу, пракса каква се ретко добије током студија и надају се да ће их бити више.Преузимајући захвалницу у име факултета, декан проф. Др Горан Максимовић је истакао да је ово прави начин да студенти покажу шта су научили на предавањима и вежбама, да је теорија од праксе неодвојива и да се унапред радује даљој сарадњи и са Позориштем лутака, али и са бројним другим институцијама са којима Филозофски факултет и Департман за комуникологију и новинарство имају споразум.Захвалнице су додељене и свим студентима који су учествовали у раду прес центра, али и професорима и асистентима департмана који су их припремали за овај догађај. Осим тога, присутни су могли да погледају и кратак филм о раду прес центра.