Универзитет у Нишу обeлежава пола века рада

Вести  ::  понедељак, 08.06.2015.  ::   Прилози

50godina(за преглед измена у програму за 9. јун 2015. преузмите нову верзију програма и плаката из одељка са прилозима)

Универзитет у Нишу ове године обележава значајан јубилеј – пола века успешног образовног, научног и уметничког рада. Тим поводом, све манифестације које се одржавају на Универзитету и факултетима, организоване су у знаку обележавања пет деценија постојања Универзитета.

Централна свечаност биће одржана у петак 12. јуна у сали Народног позоришта у Нишу са почетком у 11:00 сати. Факултет уметности ће увече од 19:00 сати,на истом месту одржати концерт на коме ће бити  премијерно бити изведена и ауторска дела аутора са Факултета.

Иначе,  одржавање активности  поводом обележавање јубилеја почињу Међународним скупом византолога, потом  следи велики концерт за студенте у оквиру Уличног фестивала. Биће одржано  и више концерата, изложби, сајма издаваштва и књижевно вече.

Поводом Дана Универзитета биће додељен почасни докторат и звање професора емеритуса  као  и признања најбољим студентима и истакнутим професорима, као и Граду Нишу и норвешком Техничком универзитету у Трондрхајму.

Обележавње недеље  јубилеја биће завршено традиционалним  концертом Студентског културног центра и доделом признања најбољим спортистима међу студентима. Иначе манифестације поводом обележавања пола века постојања биће одржаване до краја године, како на Универзитету, тако и на факултетима.

Програм за понедељак, 8.јун 2015. године:

11:00 Сајам издаваштва Универзитета

Промоција издавачке делатности Универзитета и факултета, Центра САНУ, Центра за византијско-словенске студије и Универзитетске библиотеке "Никола Тесла"
Организатори: Универзитет, факултети, центри и УБ
Место: Хол Универзитета

11:00 Виртуелна промоција електронских публикација Универзитетске библиотеке "Никола Тесла", урађених поводом обележавања 50 година Универзитета у Нишу

- Свечано отварање Универзитета у Нишу 1965. године
- 50 година Универзитета у Нишу
- Зграда Универзитета у Нишу : библиографија
- Докторске дисертације одбрањене на Универзитету у Нишу: 1965-2015. библиографија
Организатор: Универзитетска библиотека "Никола Тесла"
Место: Интернет страница Универзитета и Универзитетске библиотеке "Никола Тесла", друштвене мреже