Манифестација „Mарт, месец српског језика“ обележава се и на Филозофском факултету

Најаве  ::  понедељак, 04.03.2024.

Департман за србистику Филозофског факултета у Нишу у сарадњи са Подружницом Друштва за српски језик и књижевност у Нишу организује три предавања у оквиру манифестације „Март, месец српског језика”, која се обележава на територији Републике Србије. По једно предавање одржаће проф. др Горан Максимовић, проф. др Татјана Трајковић и доц. др Александра Јанић, наставници Департмана за србистику. Предавање „Вуков ’Српски рјечник’ као први ’роман лексикон’ српске књижевности” проф. др Горан Максимовић одржаће у четвртак 7. марта 2024. године од 18 часова у просторији 434 (у Великој сали) Филозофског факултета у Нишу, предавање „Српски језик из перспективе говорника призренско-тимочке дијалекатске области” проф. др Татјана Трајковић одржаће у петак 15. марта 2024. године од 18 часова у просторији 36 (у Музејској учионици) Филозофског факултета у Нишу, а доц. др Александра Јанић одржаће предавање „Англицизми под правописном лупом српског језика” у среду 20. марта 2024. године од 18 часова у просторији 434 (у Великој сали) Филозофског факултета у Нишу. Предавања су превасходно намењена ученицима, наставницима и студентима.