Филозофски факултет у Нишу – домаћин окружних нивоа такмичења из Српског језика и књижевности за Нишавски округ

Најаве  ::  среда, 21.02.2024.

Департман за србистику Филозофског факултета у Нишу са посебним задовољством наставља дугогодишњу сарадњу са Друштвом за српски језик и књижевност Србије, Подружницом Друштва за српски језик и књижевност за Нишавски округ и Школском управом у Нишу. Сада већ традиционално, и академске 2023/24. године Филозофски факултет у Нишу биће домаћин гимназијалцима и средњошколцима из Нишавског округа на окружним нивоима Књижевне олимпијаде (17. марта 2024, од 10 сати) и Такмичења из српског језика и језичке културе (6. априла 2024, од 9 сати). За организацију су ове године задужене проф. др Надежда Јовић, проф. др Кристина Митић, проф. др Александра Лончар Раичевић и доц. др Александра Јанић, наставници Департмана за србистику.