Резултати окружног Такмичења из српског језика и језичке културе за средњошколце из Нишавског округа

Вести  ::  субота, 01.04.2023.  ::   Галеријa  ::   Прилози

На Филозофском факултету у Нишу је у суботу 1. априла од 9 сати одржан окружни ниво Такмичења из српског језика и језичке културе за средњошколце из Нишавског округа, којима су се придружили такмичари из Суботице који су у Нишу били на екскурзији. За организацију су биле задужене проф. др Надежда Јовић, проф. др Кристина Митић и доц. др Александра Јанић, наставници Департмана за србистику. Департман је тиме наставио успешну сарадњу са Подружницом Друштва за српски језик и књижевност за Нишавски округ и са Школском управом Ниш, која је у окриљу Министарства просвете. Најсрдачније захваљујемо наставницима Српског језика и књижевности који су дежурали на такмичењу и учествовали у раду комисија, као и студентима Србистике који су били волонтери. На окружни ниво пласирало се укупно 77 такмичара из средњих стручних школа и гимназија из Ниша, Алексинца, Сврљига и Суботице. Под једнаким условима такмичари су радили тестове у амфитеатрима Факултета. Резултати овог такмичења налазе се у прилогу. Републички ниво Такмичења из српског језика и језичке културе сваке године одржава се у Тршићу према Календару такмичења и смотри ученика средњих школа. Средњошколцима који су се пласирали на републички ниво такмичења и њиховим менторима желимо много успеха у даљим припремама!