Недеља Департмана за педагогију (16 - 22. новембар)

Факултетска дешавања  ::  среда, 09.11.2022.  ::   Прилози

Филозофски факултет у Нишу позива заинтересоване ученике и студенте да учествују у активностима које ће се у оквиру НЕДЕЉЕ ДЕПАРТМАНА ЗА ПЕДАГОГИЈУ бити одржане од 16. до 22. новембра 2022. године

Припремили смо различите активности како бисте имали прилику да се упознате са педагогијом као науком, чујете искуства педагога из праксе, учествујете у занимљивим дискусијама и радионицама, али и освојите вредне награде учестовањем на нашим конкурсима.

ПРОГРАМ АКТИВНОСТИ:

Среда, 16. 11. 2022.  године

Наградни конкурс за матуранте – есеј на тему: У ЦИПЕЛАМА БРУЦОША - СТРЕПЊЕ И ОЧЕКИВАЊА

Отварање наградног конкурса - 12.11.2022.године;

Завршетак наградног конкурса - 20.11.2022 (12 часова).

Позивамо све матуранте да представе своја искуства у кратком есеју (до две стране текста) и искористе прилику да освоје неку од вредних награда.

Ваше есеје можете послати на мејл адресу: и . У пропратном тексту потребно је навести име,  презиме и назив школе.  Све пристигле радове прегледаваће комисија коју чине професори са нашег Департмана. Проглашење победника реализоваће се јавним објављивањем на сајту Филозофског факулета  и друштвеним мрежама: 25.11.2022. године.

Награде:

1. награда – екстерни хард-диск, ослобађање плаћања накнаде за полагање пријемног испита, ослобађање плаћања накнаде за похађање припремне наставе; књиге у издању Филозофског факултета и брендирани материјал       2. награда – ослобађање плаћања накнаде за похађање припремне наставе, књиге у издању Филозофског факултета и брендирани материјал;      3.  награда – књиге у издању Филозофског факултета и брендирани материјал.

Oрганизатори: проф. др Mарина Матејевић, проф. др Марија Јовановић, доц. др Драгана Јовановић,  Драгана Димитријевић, Милица Димитријевић.

(Прилог 1)

Среда, 16. 11. 2022.  године

Предавање са дискусијом: МОТИВИ УПИСА СРЕДЊОШКОЛАЦА НА СТУДИЈЕ ПЕДАГОГИЈЕ.

Предавање има за циљ упознавање средњошколаца са резултатима претходних истраживања о факторима који доприносе опредељивању за упис на одређени студијски програм. У делу везаном за дискусију разговараће се о мотивима и факторима који утичу на опредељивање средњошколаца за упис на студије педагогије.

Организатори: проф. др Марија Марковић, Анастасија Мамутовић и Ива Манић.

Почетак: 19 часова, учионица 304.

(Прилог 2)

Четвртак, 17.11.2022. године

Дебата са средњошколцима: МЕДИЈИ КАО КРЕАТОРИ И КАТАЛИЗАТОРИ (НЕ)МОРАЛНИХ ВРЕДНОСТИ.

Ученици средњих школа/студенти основних академских студија ће путем дебате имати прилику да развијају критичко мишљење, способност рационалног размишљања и изношења аргумената о датој педагошкој проблематици. Ученици/студенти ће унапред бити упознати са оперативним чиниоцима дебате (примена правила извођења закључака и аргументације, препознавање типичних логичких грешака, стицање свести о карактеру и току одређене аргументације...) ради адекватније припреме теме, тј. прошривања своје базе сазнања и постизања вишеструких исхода учења у датој области.

Организатори: проф др Бисера Јевтић и Данијела Милошевић.

Почетак: 18 часова, учионица 433.

(Прилог 3)

Петак, 18. 11. 2022.  године

Стручна трибина за матуранте и студенте: РАЗВОЈ ПЕДАГОШКОГ ПОЗИВА У ПРАКСИ АЛУМНИСТА - БАРИЈЕРЕ И ИСКУСТВА.

Трибина има за циљ да матурантима приближи професију педагогија из угла непосредне праксе  наших бивших студената, сада успешних педагога.  Разноврсност подручја рада учесника трибине омогућиће ученицима да упознају мултидимензионалност педагошке професије и упознају се са одликама  педагошког позива у поједним секторима рада одакле долазе учесници трибине.

Учесници активности:

• Марија Ристић (Институт за терапеутску педагогију, Франкфурт на Мајни, Немачка),
  • Андријана Јанковић (Основна школа „Бубањски хероји“, Ниш),
  • Јована Младеновић (Служба за људске ресурсе, IT компанија Ingsoftware, Ниш),
  • Милан Миленовић (Центар за социјални рад „Свети Сава“, Ниш)
  • Бобан Сибиновић (Прихватилиште за децу и младе при Дому за омладину „Душко Радовић“, Ниш)

Oрганизатори: Проф. др Марија Јовановић, доц. др Драгана Јовановић, Милица Димитријевић

Почетак: 19 часова, амфитеатар 21

(Прилог 4)

Понедељак, 21. 11. 2022. године

Предавање за средњошколце: ИДЕНТИТЕТ ПРОФЕСИЈЕ ПЕДАГОГА.

Предавање има за циљ да ученици стекну општа знања о професији педагога, подручјима рада педагога, критеријумима утврђивања професионалних компетенција педагога и значају аналитичко-истраживачког рада педагога.

Предавачи: проф. др Јелена Максимовић и Јасмина Вељковић.

Почетак: 19 часова, учионица 304.

(Прилог 5)

Уторак, 22.11. 2022. године

Дискусија са средњошколцима: КРЕАТИВНИ ПРИСТУПИ ПРОМОЦИЈИ

Дискусија има за циљ откривање различитих креативних приступа у промоцији уписа средњошколаца на Филозофски факултет у Нишу.

Реализатори: проф. Др Зорица Станисављевић Петровић, проф. Др Марија Марковић и Анастасија Мамутовић.

Почетак 19 часова, учионица 304

(Прилог 6)

Пратите наше странице на друштвеним мрежама: Facebook и Instagram

НАПОМЕНА:

За све додатне информације можете се обратити путем мејла на адресу: .

ДОБРО НАМ ДОШЛИ!