Недеља Департмана за руски језик и књижевност

Најаве  ::  понедељак, 23.05.2022.  ::   Прилози

Департман за руски језик и књижевност Филозофског факултета Универзитета у Нишу обележава Недељу Департмана разноврсним активностима, које ће бити реализоване онлајн и уживо, у просторијама факултета. Упућујемо позив свим наставницима и професорима руског језика, садашњим и будућим студентима, као и свим љубитељима руског језика, уметности и културе:

24.5. објављивање победника наградног конкурса Что делает русскую литературу великой (сајт факултета).

24.5 – 29.5. онлајн пројекат студената Департмана: С днём рождения, любимая книга! (ФБ и инстаграм странице Департмана).

30.5. у 14 часова: ПРОМОЦИЈА књижевних издања и културне делатности Дома руске емиграције А. И. Солжењицина, уручење поклона факултету и ПРЕДАВАЊЕ проф. др Е. Афанасјеве са Института руског језика А. С. Пушкин (сала 434).

31.5. у 18 часова: КОНЦЕРТ РУСКЕ КЛАСИЧНЕ МУЗИКЕ у извођењу студената Факултета уметности и Филозофског факултета у Нишу (амфитеатар 21).

Добродошли!