Панел дискусија „Јавно здравље на маргинама програмских шема”

Најаве  ::  уторак, 12.04.2022.  ::   Прилози

У оквиру сарадње Департмана за комуникологију и новинарство и Медиа и реформ центра Ниш, у среду, 13. априла 2022. године у 12 сати, у свечаној Сали 434 на Филозофском факултету у Нишу (4. Спрат), биће одржана панел дискусија “Јавно здравље на маргинама програмских шема”, на којој ће бити представљена публикација „Истраживање загађења информација о јавном здрављу у Србији“, у реализацији Медиа и реформ центра Ниш.

На панелу ће говорити:
Марта Митровић, ауторка истраживања
Чедомир Шагрић, Институт за јавно здравље Ниш
Маја Каменов, правница Одбора за људска права
Тамара Милојевић, уредница портала медиареформ.рс

Од септембра до краја 2021. године у ударним терминима шест најутицајнијих телевизија у Србији, удео тема о јавном здрављу процентуално је био мањи од 10%. Анализирајући програм ових телевизија МРЦН тим је дошао до података да су теме о корона вирусу биле најзаступљеније. Малигне, кардиоваскуларне и друге болести, као и загађење ваздуха које све чешће утиче на здравље грађана су као тема ових емисија биле ретко обрађиване, показује истраживање.
Позивамо студенткиње и студенте, као и све грађанке и грађане које ова тема интересује да присуствују и учествују у панел дискусији.