Филозофски факултет у Нишу биће домаћин окружних такмичења за средњошколце Нишавског округа из предмета Српски језик и књижевност

Факултетска дешавања  ::  понедељак, 14.02.2022.

Након успешно одржаног окружног нивоа Такмичења из српског језика и језичке културе за средњошколце Нишавског округа у школској 2020/21. години,  Департман за србистику Филозофског факултета у Нишу наставља успешну сарадњу са Подружницом Друштва за српски језик и књижевност за Нишавски округ. Ове школске године окружни нивои такмичења Књижевне олимпијаде и Такмичења из српског језика и језичке културе биће одржани на Филозофском факултету у Нишу 20. марта 2022. (недеља) и 2. априла 2022. године (субота) од 10 сати. За организацију су задужене доц. др Александра Јанић и доц. др Кристина Митић, наставници Департмана за србистику.