Проглашење најбољих есеја у оквиру „Наградног конкурса за средњошколце поводом Савиндана”

Факултетска дешавања  ::  понедељак, 24.01.2022.

Департман за србистику Филозофског факултета Универзитета у Нишу и ове године награђује најбоље есеје пристигле на „Наградни конкурс за средњошколце поводом Савиндана”.

Комисија у саставу проф. др Драгиша Бојовић (председник), доц. др Јелена Стошић и доц. др Јелена Младеновић донела је одлуку да прву награду освоји Миљана Миливојевић, ученица III/2 одељења Правно-пословне школе у Нишу, под менторством Владимира Чолаковића. Друга награда припала је Валентини Митровић, ученици IV/1 одељења Гимназије у Куршумлији, под менторством Јасне Спасојевић. Трећу награду освојила је Марта Станковић, ученица II/3 одељења Гимназије „Светозар Марковић” у Нишу, под менторством Сандре Динић Раденовић.

Ученице које су написале најбоље есеје добиће следеће награде:

1. награда: ослобађање плаћања накнаде за полагање пријемног испита на Филозофском факултету у Нишу, ослобађање плаћања накнаде за похађање припремне наставе на Филозофском факултету у Нишу, књиге и промо-материјали;

2. награда: ослобађање трошкова похађања припремне наставе на Филозофском факултету у Нишу, књиге и промо-материјали;

3. награда: књиге и промо-материјали.

Награђене ученице биће накнадно обавештене о начину уручења награда.

Честитамо награђеним ученицама и захваљујемо свима који су ове године учествовали на нашем конкурсу.