Наградни конкурс за средњошколце поводом Савиндана

Факултетска дешавања  ::  недеља, 05.12.2021.

Департман за србистику Филозофског факултета Универзитета у Нишу расписује „Наградни конкурс за средњошколце поводом Савиндана”. Награде се додељују за најбоље писане саставе или есеје на једну од следећих тема:

1. Појте му, Срби!

2. Завештање Светога Саве

3. Светосавље као философија живота

Правила Конкурса су следећа:

• Право учешћа на Конкурсу имају ученици од првог до четвртог разреда свих средњих школа у Републици Србији.
  • Писани састав, односно есеј, не треба бити дужи од пет страница компјутерског текста (или девет хиљада словних знакова са размацима).
  • Радови се шаљу под шифром (коју одређује сâм аутор), при чему у посебној коверти, која се доставља заједно уз рад, треба да пишу решење шифре и следећи подаци о аутору: име и презиме аутора, име и презиме ментора (предметног професора), назив школе, место, разред и одељење, адреса, број телефона и имејл-адреса.
  • Радови се шаљу искључиво у штампаној форми на адресу: Департман за србистику (са назнаком за „Наградни конкурс за средњошколце поводом Савиндана”), Ћирила и Методија 2, 18105 Ниш.
  • Рок за слање радова је 14. јануар 2022. године.
  • Имена награђених средњошколаца биће објављена на сајту Филозофског факултета у Нишу 24. 1. 2022. године.

Ауторе најбољих радова очекују доленаведене  награде.

1. место: ослобађање плаћања накнаде за полагање пријемног испита, ослобађање плаћања накнаде за похађање припремне наставе, књиге и промо-материјали;

2. место: ослобађање трошкова похађања припремне наставе на Филозофском факултету у Нишу, књиге и промо-материјали;

3. место: књиге и промо-материјали.

За ближе информације можете се путем мејла обратити доц. др Јелени Младеновић ().