Еколошка акција Филозофског факултета и гимназија "Стеван Сремац" и "Бора Станковић"

Факултетска дешавања  ::  среда, 01.12.2021.  ::   Галеријa

Колико је важно бити еколошки освешћен и самостално доприносити уређењу и улепшавању животне средине показали су студенти Филозофског факултета у Нишу и ученици гимназија "Стеван Сремац" и "Бора Станковић".

У дворишту ових гимназија, на месту које је до недавно служило за гомилање орпада, ускоро ће израсти платан, леска, шљива, јасан и јавор. Све то захваљујући заједничкој акцији ученика и студената који су посадили саднице.

Како кажу, на овај начин су желели да покажу да свако од нас може да пружи допринос очувању природе, али и окружења у коме проводе доста времена и за које би требало да их вежу најлепше успомене.

На крају су истакли да су данашња акција и дружење били веома инапиративни, те да у блиској будућности сигурно можемо очекивати још сличних еколошких иницијатива.