Електронско интерактивно такмичење из српског језика и књижевности и ове године у Недељи Департмана за србистику

Факултетска дешавања  ::  уторак, 16.11.2021.

Департман за србистику Филозофског факултета Универзитета у Нишу организоваће и ове године у оквиру Недеље Департмана за србистику Електронско интерактивно такмичење из српског језика и књижевности. Позивамо све ученике завршних разреда гимназија и средњих стручних школа да се пријаве за такмичење које ће се одржати онлајн 7. децембра 2021. године са почетком у 19 часова. Питања из области српског језика и из области књижевности осмишљена су на основу градива прописаног наставним програмима за основну и средњу школу.

Такмичење ће се спровести као екипно надметање, помоћу мобилних телефона и апликације „Kahoot!ˮ. Свака екипа може имати до четири учесника, а из сваке школе може се пријавити већи број екипа попуњавањем пријавног формулара који се налази на линку: https://forms.gle/VhadxfTjE5sFWAL36

Рок за пријаву екипа је 2. децембар 2021. године. Услов за учешће на такмичењу јесте да вођа екипе има мобилни телефон са приступом интернету и инсталирану апликацију „Kаhoot!ˮ.

Најбоље екипе добиће следеће награде:

– 1. награда: ослобађање плаћања накнаде за полагање пријемног испита за чланове првопласиране екипе, ослобађање плаћања накнаде за похађање припремне наставе, екстерни хард-диск, књиге и промо-материјали;

– 2. награда: ослобађање трошкова похађања припремне наставе на Филозофском факултету у Нишу, књиге и промо-материјали;

– 3. награда: књиге и промо-материјали.

Пријавите се и кроз игру покажите своје знање, брзину у давању одговора и тимски дух!