Посета амбасадора Белгије Факултету

Вести  ::  среда, 16.06.2021.  ::   Галеријa

Његова Екселенција господин Кун Адам, амбасадор Краљевине Белгије у Србији, био је јуче у званичној посети Филозофском факултету у Нишу. У разговору са деканицом Факултета,  проф. др Наталијом Јовановић, и управником Департмана за француски језик и књижевност и председником Удружења професора француског језика Србије проф. др Иваном Јовановићем, истакао је важност учења француског језика у Србији и спремност амбасаде да подржи све промотивне активности усмерене ка промоцији и побољшању статуса овог романског језика у образовном систему Србије. Његова Екселенција поздравила је иницијативу Факултета да се са промоцијом француског крене на раном узрасту, на предшколском нивоу. Када је реч о академској сарадњи, амбасада Белгије ће доделити по једну студентску и наставничку стипендију за боравак у овој земљи у оквиру програма стручног усавршавања и обављања стручне праксе у области француског као страног језика. Неколико стипендија биће додељено и наставницима француског језика из средњих и основних школа у Србији. Канцеларија Wallonie-Bruxelles, у оквиру Амбасаде, чији је циљ промоција франкофоних вредности у Србији, финансијски ће помоћи и подржати организацију Зимског и Летњег универзитета у Београду и Нишу за наставнике француског језика који ће имати прилику да похађају радионице и предавања иностраних стручњака из области дидактике француског као страног језика.