Онлајн радионица „Како написати CV и мотивационо писмо“

Најаве  ::  понедељак, 10.05.2021.  ::   Прилози

Онлајн радионица „Како написати CV и мотивационо писмо“ намењена је студентима и ученицима завршних разреда средњих школа, нарочито онима који планирају да ускоро крену да траже посао. Радионица ће се одржати у среду, 12. маја 2021. године од 17 часова путем апликације Зум (Zoom).

На основу искуства оних који врше одабир кандидата, кроз ову радионицу можете добити корисне савете везане за:
• креирање CV-ја (биографије) – структура, елементи, технички савети за израду;
• избегавање најчешћих грешака при састављању биографије;
• писање мотивационог писма – сврха и функција, садржај и форма, најчешће грешке.

Радионицу ће водити Сандра Шкорић, мастер психолог и некадашњи студент нашег факултета, са вишегодишњим искуством у области људских ресурса, која тренутно ради на позицији консултанта за људске ресурсе у компанији Better Collective.

Сазнајте зашто је важно да имате добро конципиран CV и мотивационо писмо, и како вам ове две кључне ставке могу донети жељени посао. Такође, сазнајте како послодавци „читају“ оно што пошаљете и зашто пријаву за посао треба прилагодити сваком огласу и радном месту, као и самој компанији.
Питајте све што вас занима и разрешите дилеме које имате везано за пријављивање за посао.

Радионици можете приступити путем следећег линка:
Упутство за коришћење апликације Зум можете наћи у прилогу. Не заборавите да инсталирате апликацију пре него што приступите линку.