Препоруке управе Филозофског факултета у вези са вирусом COVID-19

Најаве  ::  среда, 11.03.2020.  ::   Прилози

У складу са развојем ситуације у вези са ширењем вируса Корона COVID-19, Управа Факултета је донела следеће препоруке:

• Путовања у иностранство треба избегавати у највећој могућој мери
  • Пожељно је отказати све планиране долазне и одлазне мобилности наставника и студената планиране за предстојећи период
  • У наредном периоду не треба планирати групна путовања
  • У наредном периоду не треба планирати одржавање скупова и других масовнијих окупљања
  • На Факултету треба појачати примену хигијенских мера (проветравање просторија, брисање површина дезинфекционим средствима, обезбеђивање сапуна у тоалетима и сл.)
  • Свим запосленима и студентима се препоручује придржавање мера личне заштите (избегавање блиских контаката, самоизолација у случају сумње на контакт са зараженим особама или у случају појаве симптома који могу указивати на инфекцију вирусом COVID-19)
  • Свако ко има одређене симптоме респираторних инфекција може добити потребне информације и упутства за даље поступање од дежурних епидемиолога у Институту за јавно здравље Ниш (Булевар Зорана Ђинђића 50), на телефон 060 4119 416.

Управа Факултета прати развој ситуације и препоруке и одлуке Владе РС. У складу с тим, Управа ће доносити одлуке о спровођењу одговарајућих мера и обавештавати запослене и студенте.