Позив за учешће на такмичењу из српског језика и књижевности

Најаве  ::  понедељак, 04.11.2019.

Поводом Недеље Србистике Департман за српски језик и Департман за српску и компаративну књижевност објављују Позив за учешће на такмичењу из српског језика и књижевности.

И ове године позивамо све заинтересоване ученике завршних година гимназија и средњих стручних школа на електронско интерактивно такмичење из српског језика и књижевности. Такмичење ће бити одржано 11. 12. 2019. године у амфитеатру 21 Филозофског факултета у Нишу са почетком у 17 часова.

Такмичење у познавању српског језика и књижевности биће реализовано између екипа (по 4 члана), помоћу мобилних телефона преко апликације Kahoot! Питања прате градиво прописано наставним програмима за основну и средњу школу.

Такмичење је осмишљено у неколико тематских целина:

•  Језик некад и сад;
  •  Волим да читам;
  •  Препознај личност;
  •  Цитат из дела.

Из сваке школе може да се пријави и по више екипа. Пријаве (са називом екипе, именима и презименима учесника, називом школе из које долазе и телефоном и имејлом капитена екипе) шаљу се на следеће имејл адресе: или ,  а може се попунити и електронска пријава, доступна на овој адреси.

Више информација може се добити и на нашој Фејсбук страници.

Рок за пријаву за учешће на такмичењу је 8. 12. 2019. године.

Услов за учешће на такмичењу јесте да капитен екипе има мобилни телефон са приступом интернету и инсталирану апликацију Kahoot! како би такмичење могло да се реализује.

За првопласиране ученике обезбеђене су вредне награде (за све чланове):

– 1. место – плаћени трошкови припремне наставе и пријемног испита (за студијски програм Србистика);

– 2. место – плаћени трошкови полагања пријемног испита (за студијски програм Србистика);

– 3. место – плаћени трошкови припремне наставе (за студијски програм Србистика).

Све првопласиране екипе очекују и награде у виду књига.

Награде ће бити уручене одмах након завршетка такмичења.

Сви учесници имаће прилике да се упознају са холограмом Вука Стефановића Караџића и Радоја Домановића.

Очекујемо вас! Добро дошли!