Шести међународни научни скуп „Материјална и духовна култура Срба у мултиетничким срединама и / или периферним областима”

Најаве  ::  четвртак, 17.10.2019.  ::   Прилози

У петак, 18. 10. 2019, од 10:30h, у амфитеатру 21 одржаће се свечано отварање и пленарна предавања у оквиру шестог међународног научног скупа „Материјална и духовна култура Срба у мултиетничким срединама и / или периферним областима”. Овогодишњи међународни скуп окупио је учеснике са Западног универзитета у Темишвару, Универзитета у Букурешту, Универзитета у Београду, Универзитета у Новом Саду, Универзитета у Косовској Митровици и Универзитета у Нишу, са Института за књижевност и уметност, Етнографског института, Балканолошког института, из Православне епархије темишварске и Савеза Срба у Румунији.

Пленарни предавачи су проф. др Томислав Јовановић,    проф. др Горан Максимовић и Биљана Сикимић, научни саветник.

Научни скуп организују Департман за српски језик и Департман за српску и компаративну књижевност Филозофског факултета у Нишу, Западни универзитет у Темишвару и Савез Срба у Румунији.

Позивамо све заинтересоване да присуствују отварању скупа, пленарним предавањима и занимљивим секцијама.