Конкурс за најбољу документарну фотографију

Најаве  ::  среда, 13.02.2019.

Драги средњошколци,

Департман за комуникологију и новинарство вас позива да се пријавите на конкурс за најбољу документарну фотографију.

Документарна фотографија веродостојно и објективно приказује стварност, догађаје или људе. Као моћан медиј, један је од најутицајнијих видова комуникације у савременом тренутку, времену онлајн медија и друштвених мрежа.

Циљ конкурса је да ученици средњих школа прикажу своје виђење стварности, и нама, посматрачима, скрену пажњу на одређене појаве и људе у свету који нас окружује.
Рок за слање документарних фотографија је 30. мај 2019. године, а право учешћа имају сви ученици средњих школа.

Најбоље фотографије изабраће жири састављен од професора Филозофског факултета и медијских стручњака. Аутори фотографија биће награђени.

У децембру ће бити организована и изложба фотографија на Филозофском факултету у Нишу.

Пропозиције и пријавни формулар можете пронаћи на: https://foto-konkurs.filfak.ni.ac.rs/

Срећно!