Велико интересовање основаца за такмичење у познавању француске културе

Факултетска дешавања  ::  понедељак, 17.12.2018.  ::   Галеријa  ::   Прилози

У петак 7. децембра са почетком у 12 сати, у просторијама Факултета одржано је такмичење у познавању француске културе под називом La culture française, ça te dit ? за ученике седмог и осмог разреда основних школа. Такмичењу се одазвало 35 ученика из Ниша и Кладова. Присутне ученике и наставнике поздравиле су доц. др Весна Симовић и Наташа Игњатовић, виша лекторка.

Наставници француског језика изразили су задовољство што Департман за француски језик и књижевност и Филозофски факултет својим активностима у великој мери утичу на неговање француског језика и културе у Нишу и региону.

У реализацији овог такмичења драгоцену помоћ пружили су студенти треће године који слушају предмет Методика наставе француског језика 3, језичке вештине као и Јована Голубовић, демонстраторка.

Најбоље ученике очекују вредне награде, а ранг листа налази се у прилогу.

Прилози