Промотивни час француског језика и културе стигао и до алексиначких гимназијалаца

Факултетска дешавања  ::  петак, 14.12.2018.  ::   Галеријa

Тим Департмана за француски језик и књижевност посетио је Гимназију у Алексинцу где је кроз игровне активности заинтересоване матуранте подсетио на лепоту француског језика и богатство француске културе и књижевности.

Будући да се француски језик већ традиционално изучава на југу Србије, нарочито у Алексинцу, сарадници Департмана Вања Цветковић и Стефан Здравковић, предвођени управником Иваном Јовановићем, позвали су тамошње ученике да наставе са овом традицијом и након завршене средње школе.

У разговору са представницима Департмана као и посредством мултимедијалне презентације, ученици су имали прилику да се упознају са свим активностима Департмана и добију све потребне информације како би му се ускоро придружили.