„Филолози“ у посети Филозофском

Факултетска дешавања  ::  недеља, 30.09.2018.  ::   Галеријa

У склопу промоције Студијског програма за англистику и других студијских програма на Филозофском факултету, ученици III/1 – одељења ученика талентованих за језике Прве нишке гимназије „Стеван Сремац“ посетили су Филозофски факултет.

Они су, најпре, посетили библиотеку Филозофског факултета, где им је библиотекарка Маја Митошевић дала основне информације о фонду библиотеке, начину коришћења, учлањењу.

Потом су ученици имали час из предмета Основи превођења на Факултету на коме су се упознали са речницима из библиотеке и разговарали о коришћењу референтне литературе као помагала у раду преводиоца.

Овакав час се одржава на Филозофском факултету сваке године од 2007, када је прва генерација „филолога“ имала предмет Основи превођења.