Одабрани најбољи радови на конкурсу "Пробој Солунског фронта и ослобађање Краљевине Србије 1918. године"

Факултетска дешавања  ::  петак, 01.06.2018.

Департман за историју Филозофског факултета у Нишу расписао је конкурс за најбољи есеј из Историје за ученике средњих школа и гимназија, на тему Пробој Солунског фронта и ослобађање Краљевине Србије 1918. године, а радови следећих ученика означени су као најбољи.

Прво место освојио је ученик другог разреда Алексиначке гимназије Лазар Живковић.

Друго место припало је Дарјану Стојанову, ученику Медицинске школе „ Др Миленко Хаџић“ из Ниша.

За првопласираног награда је ослобађање од плаћања пријемног испита и припремне наставе приликом конкурисања за упис на Основне академске студије Историје. Другопласирани ученик ослобођен је плаћања пријемног испита.

Лазару Живковићу и Дарјану Стојанову ће управник Департмана за историју проф. др Божица Младеновић уручити плакете на Свечаној академији поводом двадесетогодишњице постојања и рада департмана.