др Весна Лопичић

Студије канадске културе

Адреса електронске поште

Биографија

Vesna Lopičić (1959), redovni profesor angloameričke književnosti i kulture na Filozofskom fakultetu u Nišu. Autor je studije Pad u kulturu: ljudska priroda u delu V. Goldinga i M. Etvud (2002),  monografije Aspects of Autobiography: The Book of Revenge (2008), zbirke eseja o kanadskoj književnosti Developing Identities: Essays on Canadian Literature (2007), kao i udžbenika i više antologija za studente anglistike. Kao esejista i prevodilac, bavi se engleskom i kanadskom književnošću. Prevela je studiju T. S. Eliota Ka definiciji kulture, više zbirki poezije, kratkih priča i roman Lola by Night Normana Ravina. Priredila je publikacije Identity Issues: Literary and Linguistic Landscapes (Cambridge Scholars Publishing, 2010), Challenging Change: Literary and Linguistic Aspects (Cambridge Scholars Publishing, 2012) i  Values Across Cultures and Times (Cambridge Scholars Publishing, 2014) sa Biljanom Mišić-Ilić, dvadeset naučnih zbornika, četiri antologije za studente i dve antologije o dijaspori u Kanadi.