Преглед чланака објављених дана 07.03.2018 | Филозофски факултет у Нишу.

На позив Стручног већа за српски језик Економске школе у Нишу, а на иницијативу професорке Српског језика и књижевности, Оливере Аризановић, доц. др Јелена Јовановић и асистенткиња Јелена Младеновић, одржале су 5. марта трибину „Миљковић каквог (не) познајемо”.

Ова трибина организована је у оквиру реализације програма стручног усавршавања наставника у установи, али је истовремено била и један другачији час књижевности, који су поред наставника пратили и ученици Економске школе. Стихове Бранка Миљковића је, уз музичку пратњу, говорила студенска трупа „Књижевна боемија”.

У организацији Француског Института у Србији и Филозофског факултета у Нишу успешно је одржан 17. Франкофони диктат који је изазвао велико интересовање љубитеља француског језика.

Учествовало је 38 кандидата - 26 у категорији јуниора и 12 у категорији сениора, које су чинили студенти нашег факултета као и ученици гимназија "Стеван Сремац" и "Светозар Марковић" из Ниша.